Rímskokatolícka cirkev Kúty

Oficiálne stránky farnosti sv. Jozefa Pestúna v Kútoch
Farské oznamy

Farské oznamy 26.4.-3.5.2020

TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

 

 • Sv. omše slúžim súkromne, ak by ste mali záujem odslúžiť sv. omšu na Váš úmysel, zavolajte na moje telefónne číslo. Tiež pripomínam, že v prípade potreby zaopatrenia alebo sv. spovede sa mi môžete kedykoľvek ozvať na číslo: 0917 350 469 alebo na číslo o. Alojza 0907 487 940.
 • V rámci krízovej situácie upozorňujeme hlavne starších občanov, aby vychádzali medzi ľudí čo najmenej. Z tohto dôvodu sa pod záštitou farského úradu ponúka služba nákupu starším ľuďom. Ak by ste mali záujem o túto službu, zavolajte na číslo 0944 076 994.
 • Takisto ponúkame možnosť pre tých, ktorí si zvyknú vziať Katolícke noviny z kostola, budú uložené v predsienke. Ak máte záujem o ich doručenie domov, zavolajte na číslo 0908 555 468.
 • Pozývam všetkých pripojiť sa vo vašich domovoch k modlitbe za odvrátenie epidémie, ktorú sa modlia veriaci na celom Slovensku každý večer o 20.00.
 • Ak by ste mali záujem o sledovanie omší cez internet, okrem TV Lux ponúkajú túto službu aj pavlíni zo Šaštína na youtube kanáli Baziliky Sedembolestnej každý deň o 7.00 a 18.00, v sobotu o 8.00 a 19.00 a v nedeľu o 7.00, 8.45, 10.30 a 19.00. Tiež každý deň vysielajú mariánsku hodinku o 17.00 a modlitbu za odvrátenie epidémie o 20.00.
 • Predsienka kostola je na individuálnu modlitbu otvorená každý deň od rána do večera. V kostole máme vystavený obraz sv. Rochusa, patróna pri epidémiách.
 • Kostol bude otvorený pre súkromnú modlitbu od 15:00 do 17:00. Vo štvrtok a v piatok budem v tomto čase spovedať. Online prenosy z nášho kostola budeme mať: v piatok o 18:00 a v nedeľu o 10:00. V piatok po sv. omši budú litánie k Najsvätejšiemu srdcu Ježišovmu a odprosujúca modlitba a po nej moderovaná adorácia a eucharistické požehnanie.
 • V piatok bude sv. omša online v rámci prípravy na 1 sv. prijímanie. V predsienke kostola sú tiež samolepky a razítko, ak rodičia zvážite, že dieťa bolo účastné online sv. omše v nedeľu a v piatok , môže si samolepku vziať a označiť pečiatkou index. Prosím, upozornite ich, keď už si idú pre nálepku, aby sa nezabudli aj pokloniť a pomodliť.
 • Aktuálne oznamy a záznamy uložené v archíve si môžete pozrieť na obecnej stránke a na stránke farnosti farakuty.sk
 • Úmysly sv. omší:

Pondelok:        za Božie požehnanie a ochranu rodiny Tomáša a Zuzky

Utorok:            za duševné a telesné uzdravenie Olgy

Streda:             za uzdravenie a vyslyšanie prosieb

Štvrtok:            + Miroslav a Rozália POLÁČKOVÍ

Piatok  :           za Božie požehnanie rodiny Marianky a Miška

Sobota:           za farníkov

Nedeľa:           poďakovanie za spoločné roky v manželstve a prosba za zdravie

 • Pamätám na vás v modlitbách a pri každodenných sv. omšiach.